PostHeaderIcon Galeria Jednego Obrazu

W Bibliotece w Wypożyczalni dla Dorosłych powstała galeria jednego obrazu. Jest to pomysł na prezentację prac lokalnych twórców sztuki. Osoby zajmujące się profesjonalnie lub amatorsko sztuką niezależnie od wieku mogą zamieszczać tu swoje prace na określony czas np. na okres jednego miesiąca. Po upływie tego czasu nastąpi zmiana ekspozycji i zamieszczony zostanie kolejny obraz tego samego lub innego autora. Galeria ma służyć zarówno twórcom jak i odbiorcom – czytelnikom lub odwiedzającym Bibliotekę. Bezpośredni kontakt z obrazem może zaintrygować tematem bądź zainspirować do własnej twórczości. Można też będzie zapoznać się z techniką jaką został wykonany oraz dowiedzieć się czegoś więcej o jego autorze.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pokazać swoje prace szerszemu kręgowi odbiorców do wystawiania ich w bibliotecznej galerii. Obecnie w galerii znajduje się kopia obrazu ikony Matki Boskiej Włodzimierskiej wraz z opisem. Autorem jest Michał Białek, wykonanie w ołówku i pastelach. Jest to ikona namalowana przez Andrieja Rublowa z ok. 1408 roku, obecnie znajduje się w Muzeum Włodzimierskim we Włodzimierzu na Wołyniu. Obraz przedstawia Matkę Boską obejmującą i przytulającą Syna. Bogurodzica spogląda na nas z powagą i smutkiem. Jej twarz wyraża czułość, ale i cierpienie przewidujące Mękę Pańską. Jest to najsłynniejsza ikona spośród wszystkich przedstawień Matki Boskiej Włodzimierskiej.

Zapraszamy do odwiedzin i spotkania z pierwszym obrazem w galerii.

DSC 02392IMG 0191