PostHeaderIcon Wakacje z Biblioteką w Henrykowie

Wakacje z Biblioteką w Henrykowie

Z myślą o najmłodszych czytelnikach spędzających wakacje w miejscu zamieszkania Biblioteka w Henrykowie zorganizowała letni cykl spotkań pt. „Wakacje z biblioteką”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mogli twórczo i przyjemnie spędzić swój wolny czas.

W ramach tych spotkań odbył się Wielki turniej wiedzy o legendach, bajkach                         i baśniach, podczas którego uczestnicy, podzieleni na dwie drużyny, sprawdzali swoją wiedzę w czterech konkurencjach: rozwiązywanie multimedialnego quizu wiedzy o baśniach                        i legendach, składanie w całość pociętej ilustracji do znanej bajki, odgadywanie z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt, wykonanie ilustracji do ulubionej bajki. Rywalizacji towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i dużo dobrej zabawy. Nie zabrakło również wspólnego czytania, malowania, a także gier planszowych i komputerowych. Niewątpliwą atrakcją było też modelowanie balonów. Dzieci, biorąc udział w kreatywnej zabawie, miały okazję nauczyć się, jak z podłużnego balona wykonać pieska czy kwiatek. Z kolei na zajęciach o tematyce ekologicznej, które przebiegały pod hasłem „Wiedzą dzieci jak segregować śmieci”, młodzi czytelnicy poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów i korzyści wynikające                           z selektywnej zbiórki śmieci, a ćwiczenia praktyczne pomogły im utrwalić wiadomości przekazane w czasie zajęć.

Ponadto 12 lipca br. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej. Wzięło w nim udział dziesięciu uczestników, którzy deklamowali dowolnie wybrane wiersze z klasyki literatury dziecięcej. Oceny poszczególnych recytacji dokonało jury w składzie: Pani Elżbieta Suchodolska – Dyrektor BPMiG w Ornecie, Pan Ireneusz Popiel – Burmistrz Ornety, Pani Janina Dziadosz – emerytowany nauczyciel i były bibliotekarz Filii Bibliotecznej                            w Henrykowie oraz Pani Antonina Maruszczak – emerytowany nauczyciel języka polskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Weronika Rokicka, która zaprezentowała wiersz Marii Terlikowskiej pt. „Plotka”. Drugie miejsce przypadło Ani Golec za wiersz Jana Brzechwy      pt. „Samochwała”. Natomiast trzecie miejsce zdobyła Dominika Piasecka za recytację wiersza Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Wyróżnienia otrzymały: Weronika i Wiktoria Głowackie oraz najmłodsza uczestniczka konkursu, pięcioletnia Julia Ostaszewska. Wręczono również nagrodę wraz z dyplomem uznania dla Pani Elżbiety Wojniłowicz, której przyznano tytuł „Najaktywniejszego czytelnika Filii Bibliotecznej w Henrykowie wśród osób dorosłych”.

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ornecie, Pana Burmistrza Ornety                 i Starostę Powiatu Lidzbarskiego, którym składamy serdeczne podziękowania. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach recytatorskich.

„Wakacje z biblioteką” zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem połączonym                       z rozdaniem nagród. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece.

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Henrykowie

P7250010P7250017P7250023P8010034P8010051P8010064P8010085P8010093