PostHeaderIcon Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich

Występ młodych czytelników Biblioteki w Henrykowie

z okazji jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich

W niedzielę 1 września 2013 r. parafia św. Katarzyny w Henrykowie przeżywała podniosłe wydarzenie – Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Prałata Kazimierza Kordeczko – długoletniego proboszcza tej parafii (od 1977 r. do chwili obecnej). O godz. 1100 odbyła się Msza św. z udziałem zaproszonych gości, licznie zgromadzonych w świątyni kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych i parafian. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta                    z Ornety.

Z okazji tak pięknej rocznicy młodzi czytelnicy Biblioteki w Henrykowie zaprezentowali program artystyczny, opowiadający o powołaniu i drodze kapłańskiej Księdza Kazimierza, przygotowany pod kierunkiem bibliotekarza p. Małgorzatę Hermanowicz. Podczas jubileuszu Ksiądz Proboszcz otrzymał wiele serdecznych życzeń, gratulacji, podziękowań i kwiatów.

Obchody 50-lecia kapłaństwa ks. Kazimierza Kordeczko zakończyły się spotkaniem                  i poczęstunkiem na placu przy OSP w Henrykowie, gdzie Czcigodny Jubilat został przewieziony bryczką.

Ksiądz Kazimierz Kordeczko urodził się w 1939 r. w Tymbarku w powiecie limanowskim. Po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury w 1957 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie, a w 1963 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Tomasza Wilczyńskiego. Przez 14 lat pracował jako wikariusz w Szczytnie, Suszu koło Iławy i Braniewie, a w 1977 r. został mianowany proboszczem parafii św. Katarzyny w Henrykowie i Mingajnach, gdzie kapłańską posługę pełni do chwili obecnej.

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – bibliotekarz Filii w Henrykowie

DSCN3075P9010022