PostHeaderIcon Promujemy lokalną twórczość – Biblioteka w Henrykowie

alt„Promujemy lokalną twórczość” –  to cykl wystaw zainicjowanych przez Bibliotekę  w Henrykowie. Prace lokalnych twórców prezentowane będą cyklicznie, co miesiąc. Celem wystawy jest wspieranie aktywności twórczej mieszkańców, promowanie lokalnych twórców – hobbystów zajmujących się rękodziełem oraz przybliżenie, szczególnie młodemu pokoleniu, twórczości, która jest odzwierciedleniem bogactwa naszej tradycji.

Od 20 listopada do 4 grudnia br. w czytelni biblioteki można oglądać prace Pani Stanisławy Ostaszewskiej. Wystawa dostępna jest w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Kilka słów o autorce prac:

Pani Stanisława Ostaszewska to wszechstronnie uzdolniona osoba, która przygodę z rękodzielnictwem rozpoczęła już w szkole podstawowej. Pasją tą zaraziła się od swojej mamy. Pierwszym samodzielnie wytworzonym rękodziełem, które posiada do dzisiaj, była szydełkowa poszewka na poduszkę. Większość prac Pani Stanisławy to piękne obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, dla których inspiracją są pejzaże, martwa natura, motywy religijne. Ponadto wolny czas wypełnia haftowaniem obrusów, serwetek, szydełkowaniem, robieniem na drutach. Zajmuje się też ozdabianiem wielkanocnych pisanek, a od niedawna techniką orgiami tworzy papierowe kwiaty, łabędzie, koszyczki itp. Rękodzieło – jak mówi autorka prac – jest dla Niej relaksem i odskocznią od codziennych trosk.

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – pracownik Filii Bibliotecznej w Henrykowie

altaltaltalt