PostHeaderIcon Andrzejkowe wróżby w bibliotece – Henrykowo

altDnia 28 listopada 2014 r. w Bibliotece w Henrykowie odbyły się wróżby andrzejkowe, którym towarzyszyło ludowe powiedzenie: „Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać!”.

W atmosferze czarów i magii dzieci wróżyły sobie losując karteczki z różnymi przepowiedniami, przekłuwając  papierowe serce szpilką, by poznać imię przyszłej sympatii, odkrywając kubeczki z symbolami wróżb. Nie zabrakło też wróżki, która przepowiadała wszystkim chętnym przyszłość wróżąc ze szklanej kuli. Szczególnie dużo emocji wzbudziło tradycyjne lanie wosku i odczytywanie powstałych figur. Uczestnicy zabawy wykazali również niemały entuzjazm  przy wróżbie z butami. Ustawiając kolejno buty z zaciekawieniem śledzili, czyj but jako pierwszy przekroczy próg drzwi. Te i inne andrzejkowe wróżby dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Dopełnieniem zabawy był słodki poczęstunek.  Na zakończenie spotkania, z okazji zbliżających się Mikołajek, dzieci otrzymały prezenty książkowe.

Małgorzata Hermanowicz – pracownik Biblioteki w Henrykowie

altaltaltaltalt