PostHeaderIcon Internet bez granic

Internet bez granic

Jak posługiwać się myszką, jak  znaleźć w Internecie rozkład jazdy PKS ,bądź założyć pocztę emaliową. Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy bezpłatnego szkolenia „Internet bez granic” , które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie w dniach od 8.12.2014 - 15.12.2014r. Szkolenie skierowane było do osób  po 45 roku życia, zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Uczestniczyło w nim 12 osób. Szkolenie prowadził trener z Fundacji Orange Pan Paweł Rybak, który krok po kroku wyjaśniał podstawy obsługi komputera i Internetu. Każdy z uczestników szkolenia pracował na osobistym  komputerze , dlatego też teorię można było z łatwością poprzeć ćwiczeniami praktycznymi z wykorzystaniem pomocy multimedialnych.

Seniorzy bardzo szybko przyswajali  treści i z łatwością rozwiązywali testy. Większość z nich potrafi już odnaleźć potrzebne informacje w Internecie, czy porozumieć się za pomocą Skape. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty, które wręczyła Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie – Elżbieta Suchodolska.