PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dnia 2.10. 2015 w Miejskim Domu Kultury odbyła się impreza lokalna z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Biblioteka była współorganizatorem i uczestniczyła w tej ważnej dla ludzi starszych uroczystości. Przygotowana została ekspozycja książek pod hasłem: „Literaci naszego miasta” i „Orneta w publikacjach”, które pokazały bogatą twórczość naszych poetów oraz wiele różnych form piśmienniczych mówiących o Ornecie. Wszyscy zgromadzeni mieli także okazję dowiedzieć się, iż przedstawiona literatura dostępna jest w naszej bibliotece. Prowadzeniem całej imprezy z dużym powodzeniem zajęła się pani Elżbieta Suchodolska.

dsc 5129 kopia

Ta piękna uroczystość zintegrowała naszą lokalną społeczność ludzi starszych i młodych, władze miasta oraz gości zaproszonych z okolicznych miejscowości. Lokalni twórcy wystawili swoje artystyczne dzieła, które wszyscy mogli oglądać i podziwiać. Osobistym wystąpieniem swoją twórczość poetycką zaprezentowała pani Bogumiła Hawryluk i pan Jarosław Kogut.  Całość imprezy uświetniały zespoły artystyczne m.in. Ornecianie, chór z Pasłęka, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ornety, Świetlica w Karbowie.  Pomysłodawcą, organizatorem i opiekunem imprezy był niedawno powstały Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie.

img 0390

img 0383