PostHeaderIcon „Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” – spotkanie andrzejkowe w Henrykowie

Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, biblioteka wspólnie ze świetlicą w Henrykowie zorganizowały dnia 28 listopada br. spotkanie andrzejkowe dla dzieci.

Na sali pojawiły się urocze wróżki, które przy pomocy różnych rekwizytów przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Wróżono m. in. przy użyciu kubeczków, kartoników z nazwami zawodów, a nawet szklanej kuli. Nie zabrakło również „strzału do serca”, wróżby z butelką oraz tradycyjnego lania wosku. Przy zgaszonym świetle blask świec i kolorowych lampek tworzył niepowtarzalny, magiczny nastrój. Podczas zabawy odbyły się konkursy z nagrodami, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Andrzejkowy wieczór wróżb dostarczył wszystkim wielu radosnych przeżyć. Uczestnikom zabawy życzymy spełnienia dobrych i pomyślnych wróżb.

Opracowała: M. Hermanowicz – pracownik biblioteki w Henrykowie