Partnerzy
Godziny otwarcia

Poniedziałek

10:00-17:00

Wtorek

10:00-17:00

Środa

9:00-15:00

Czwartek

10:00-17:00

Piątek

10:00-17:00

ZAPRASZAMY !!!

PostHeaderIcon V Konferencja pt. "Śmierć ... i co dalej"

Dnia 22 listopada 2017 r. w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego w Ornecie odbyła się piata już Konferencja „Śmierć… i co dalej”. Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy: Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie, Urzędu Miejskiego w Ornecie oraz Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Ornecie. Prelegenci: ojciec Jan Bocian, ksiądz Wojciech Płosek i ojciec Radosław Kondraciuk kolejno wygłosili referaty zgodne z tematyką konferencji. Śmierć  widziana w trzech różnych perspektywach przedstawionych przez księży z trzech różnych parafii: Księży Werbistów w Pieniężnie, parafii ewangelicko-augsburskiej w Ostródzie i parafii prawosławnej w Ornecie.

Temat Konferencji może mocny, jednak ważny i dający wiele do myślenia. Zebrani mogli dowiedzieć się czym jest śmierć i jak widzą ją trzy różne doktryny teologiczne. Z jednym można się zgodzić – śmierć jest konsekwencją grzechu, czyli karą za popełnione w życiu złe uczynki. Człowiek umiera, jednak co dalej? Niebo? Piekło? A może Czyściec? Na te i wiele innych pytań prelegenci starali się udzielić wyczerpujących odpowiedzi w swoich wystąpieniach. Każda wypowiedź ukazywała różne, acz niekiedy zbliżone punkty widzenia drogi duszy po śmierci człowieka, jak również metody pomocy w jej dojściu do zbawienia.

Po wystąpieniach prelegentów wytworzyła się gorąca dyskusja wywołana pytaniami od słuchaczy do wygłaszających referaty. Deszcz pytań obecnych na spotkaniu pokazał, że na co dzień nie poruszany temat śmierci budzi wiele zainteresowania, co poświadczyła spora frekwencja na sali.