PostHeaderIcon Ferie w Bibliotece w Henrykowie

Ferie zimowe w Bibliotece w Henrykowie upłynęły w atmosferze radosnej i twórczej zabawy. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których rozwijali sprawność manualną, tworząc pikselowe zwierzęta i wiele innych prac plastycznych, np. bałwanka, walentynkowe serca. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, pamięć i spostrzegawczość. Uczestnicy spotkań wytężali umysły, rozwiązując łamigłówki, zagadki i krzyżówki. Wzięli również udział w zajęciach czytelniczo – kulinarnych pn. „Wierszyki na deser”. Z uwagą wysłuchali wierszyków o owocach czytanych przez uczennicę klasy VI Kornelię Ostaszewską, dowiadując się, jak ważne znaczenie dla zdrowia człowieka ma spożywanie zawartych w nich witamin. W zdumienie dzieci wprawiła liczba różnych odmian jabłek uprawianych na świecie – ponad 7000. Wierszyki o owocach stanowiły przedsmak do przygotowania owocowego deseru. Uczestnicy zajęć z zapałem kroili dokładnie umyte i świeże owoce, a następnie nakłuwali je na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe, które z apetytem degustowali.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie tegorocznych ferii zimowych odwiedzili bibliotekę.

Opracowała: M. Hermanowicz – pracownik Biblioteki w Henrykowie