PostHeaderIcon Poetyczny Dzień Kobiet

W czwartek 8 marca nasza Biblioteka gościła panią Jagodę Marię Falarz. Ta autorka przepięknych rymowanek dla dzieci pokazała, że tworzy równie czarowne wiersze dla starszych odbiorców. Zebrani na spotkaniu czytelnicy zostali wprowadzeni w klimatyczny świat poezji.

Pani Jagoda uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej warsztatu jej pracy, który regularnie szlifuje przy wsparciu przyjaciół z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Podzieliła się również wiedzą na temat czerpania inspiracji i tematów do tworzenia poezji, których dostarczają jej bliscy oraz czytelnicy podczas spotkań autorskich. Pani Jagoda całą swoją osobą ukazuje zamiłowanie do rymowania, a poprzez optymistyczne patrzenie na świat pozwala za pomocą swoich wierszy spojrzeć odbiorcom na niektóre sprawy codziennego życia przez pryzmat dobrego humoru.

Zebrani na spotkaniu czytelnicy z ciekawością wsłuchiwali się w treść czytanych przez autorkę wierszy, niejednokrotnie przenosząc się w ich klimat. Było trochę poważnie, trochę wesoło, ale co najważniejsze każdy mógł odnaleźć się w kilku strofach poetyckiej historii stworzonej przez gościa.