PostHeaderIcon Wspomnienia Czytelniczki Pani Katarzyny O. nr. czyt. 22/2013

Do Ornety przyjechałam pięć lat temu. W rodzinnym mieście zostawiłam rodzinę, przyjaciół i znajomych. Tu nie miałam nikogo z kim mogłabym wyjść na spacer lub po prostu porozmawiać, dlatego swoje pierwsze kroki skierowałam do Miejskiej Biblioteki.

Czytając ciekawą lekturę, często polecaną przez panie pracujące w bibliotece lub innych czytelników, znalazłam spokój i uciszyłam tęsknotę za ukochanymi ludźmi, bez których, wydawało mi się, że nie umiem się obejść. To w bibliotece znalazłam nowych znajomych, a w książkach porady, które pomogły mi wcielić się w nową rolę matki i żony.

Jedni ludzie chodzą na zakupy czy do baru, ja pędzę do biblioteki, by w każdej wolnej chwili poczytać o przygodach książkowych bohaterów. W ten sposób odpoczywam od codziennych obowiązków, uczę się na cudzych błędach i mimo, że często nie przesypiam nocy, nie żałuję.